1. Cihaz hangi metaller üzerinde ölçüm yapabiliyor?

Sailmeter: Alüminyum ve demir yüzeyler üzerinde ölçüm yapabiliyor.

Cem DT-156 : Alüminyum ve demir yüzeyler üzerinde ölçüm yapabiliyor.

 

2. Kalibrasyon ayarını nasıl yapabilirim?

Sailmeter: Kalibrasyon ayarı gerektirmeyen kaporta boya ölçüm cihazımız otomatik olarak yüzey seçimi yapmaktadır.

Cem DT-156 : Kalibrasyon ayarı  size gönderdiğimiz kutunun içerisinde bulunan alüminyum ve demir metalleri sayesinde yapılmaktadır. Ölçüm yapacağınız  alüminyum veya metal yüzeye göre cihazı göndermiş olduğumuz metallerin üstüne yerleştirerek çok basit şekilde kalibre etmiş olursunuz.

 

3. Kalibrasyon ayarları zamanla bozuluyor mu?

Sailmeter: Yurt dışında thickness meter olarak bilinen bu cihazda kalibrasyon ayarı gerektirmediği için herhangi bir bozulma söz konusu olmamaktadır.

Cem DT-156 : Hassas kalibrasyon metalleri ile yapmış olduğunuz kalibrasyon, profesyonel oto kaporta boya ölçüm cihazınız darbe almadığı sürece bozulmaz.

 

4. Cihazların ölçüm aralığı kaç mikrondur?

Sailmeter: 0 ile 1250 miçron arası ölçüm yapabilen oto kaporta boya ölçüm cihazı yarı profesyonel kaporta ölçüm cihazı olup şahsi kullanımlar için üretilmiştir.

Cem DT-156 : 0 ile 1250 miçron arası ölçüm yapabilen oto kaporta boya ölçüm cihazı tam profesyonel kaporta ölçüm cihazı olup profesyonel kullanımlar için üretilmiştir.

 

5. Sailmetercihazları hangi ülkenin ürünüdür?

Sailmeter: Sensörleri Almanya'dan iç devresi yurt içinde üretilen oto kaporta boya ölçüm cihazının montajı tarafımızdan yapılmaktadır.

Cem DT-156 : Sensörleri Almanya'dan iç devresi yurt içinde üretilen pro oto kaporta boya ölçüm cihazının montajı tarafımızdan yapılmaktadır.

 

6. Sailmeter firması piyasada kaç senedir faaliyet göstermektedir?

- Sailmeter firması otomobil sektöründe 5 yılı aşkın süredir teknik destek ve garanti kapsamında hizmet vermektedir.